IELTS KURSLARIMIZ HAKKINDA

IELTS Kurslarımız ile ilgili sizlerden gelen sık sorulan soruları aşağıda cevapladık. Bunlar birçok konuda size yardımcı olacaktır.

Daha detaylı bilgi ve bireysel çözümler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

IELTS Kurs içeriğiniz nasıldır?

Program tamamen IELTS sınav içeriği ve sınav pratiğine yöneliktir. Kurs süreci boyunca Listening, Reading, Writing ve Speaking olarak sınavın bütün bölümleri üzerinde ayrı ayrı çalışılmaktadır.

Önce, bütün IELTS soru tipleri üzerinde sınav tekniği çalışmaları yapılır. Devamında, çıkmış sınav soruları üzerinden soru çözüm ve sınav analizleri yapılarak öğrencilerimizin sınava tam hakimiyeti sağlanır. Sınav esnasında herhangi bir sürpriz ile karşılaşılmaz.

 

IELTS dersleri nasıl işleniyor?

Dersler her seviye için ayrı gruplarda yapılır. Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir. Her grup, seviye ve IELTS hedef skor (5.5 – 6.0 – 6.5 – 7.0 ve üzeri) bazlı olarak oluşturulur.

Kayıt işlemi öncesinde yapılan Seviye Tespit Sürecinde öğrencilerimiz IELTS eğitmenlerimiz tarafından kendileri için gerçekçi hedeflere göre yönlendirilir.

Öğrencilerin eğitime başlayabilmeleri için belirlenen minimum İngilizce altyapısına sahip olmaları gereklidir.

Gerekli seviyeye sahip olmayan öğrenciler Pre-IELTS programımız ile en kısa sürede sınav hazırlık programına hazır hale getirilir.

 

IELTS özel dersleriniz var mı? Benim için yararlı olur mu?

Özel derslerimizi iki tür öğrenciye tavsiye etmekteyiz:

  • Özel ders ortamından eğitmenlerimiz ile birebir çalışma ile daha fazla verim sağlayanlar,
  • Grup derslerinin tamamlanması için gerekli zamana sahip olmayan ve sınav sonucunu hızlı bir şekilde alması gerekenler.

İstanbul Dil Akademisi’ne geldiğinizde durumunuz detaylı olarak değerlendirilmekte ve en uygun çözümler sunulmaktadır. yapılmaktadır.

 

Eğitmen kadronuz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Eğitmen kadromuz IELTS sınav eğitiminde uzman, üniversite okutmanlık geçmişi olan yerli ve yabancı hocalardan oluşmaktadır.

Öğrencilerimiz öğrenme tarzlarına ve sınava yönelik eksik becerilerine (speaking, writing, listening, reading) göre kendileri için en faydalı olacak eğitmenler ile çalışma konusunda her türlü imkana sahiptir.

 

IELTS derslerinizde hangi kaynaklar kullanılıyor?

Program içeriğinde mutlaka yapılanlar:

  • IELTS sınav içeriğinin tamamına yönelik olan IELTS kitabımız bitirilir.
  • Mutlaka bilmeniz gereken IELTS kelimeleri için listeler verilip quizler tamamlanır.
  • Writing Task 1 ve Task 2 için kendi hazırladığımız özel kaynaklar kullanılır.
  • Reading ve Listening için çıkmış IELTS sınavları üzerinde soru çözümlemeleri ve sınav analizleri yapılır.
  • Her hafta, ders saatlerine ek olarak  IELTS deneme sınavları yapılır.

Öğrencilerimize derste kullanılanlar dışında ihtiyaç duydukları ya da eksiklikleri olan her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Bütün ders materyalleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 

Ders dışında hocalara soru sorma ya da ders çalışma imkanımız var mıdır?

Evet, vardır.

Ayrıca, öğrencilerimiz ders saatleri dışında çalışıp, hocalarına soru sorabilmeleri için kurumumuzda kendileri için ayrılan ve haftanın yedi günü açık olan Ders Çalışma Salonlarımızdan da yararlanabilmektedir.

 

IELTS Kurslarınızda başarı oranı nedir? 

IELTS sınav hazırlık sürecimizde yapılan bütün faaliyetlere (ders + deneme + ek çalışma) katılan öğrencilerimiz arasında hedef skorlarına ulaşma oranı % 90 – 95 arasındadır.

 

Hedef skoruna ulaşamayan öğrencileriniz oluyor mu? Onlara nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Öğrencilerimiz bazen sınav esnasında olabilecek aksaklıklardan dolayı (sınav heyecanı, kötü sınav ortamı vs) istedikleri skora ulaşamayabilmektedir.

Bu tür durumlarda, öğrencimizin sınav sonucu geldiğinde detaylı bir durum analiz yapıp, kısa sürede hedef skorlarına ulaşabilmeleri için her türlü desteği vermekteyiz.

 

Eğitimleriniz sadece İstanbul’da mı verilmektedir? Online IELTS Kursu imkanı var mıdır?

IELTS Kurslarımız yüz yüze olarak İstanbul Kadıköy ve Beşiktaş‘ta bulunan kurum binalarımızda verilmektedir. Bu adreslere gelemeyen öğrencileri için IELTS Online Eğitimimiz ile yardımcı olmaktayız.

 

Başlayacak IELTS Kurs Programlarımız